Konusu Çalışkanlık olan bir hikaye yazınız

blank

Konusu Çalışkanlık olan bir hikaye yazınız

Sürpriz Paket

Bugün okulda bilim ve doğa etkinliği yapılacaktı. Bütün öğrenciler sevdikleri hayvanları araştırmışlar onlarla ilgili ilginç bilgilerin olduğu resimler hazırlamışlardı. Ama herkes Selin’in getirdiği üstü gazete kağıtları ile sarılmış oldukça büyük olduğu belli olan gizemli nesneyi merak ediyordu. Birkaç arkadaşı açması için zorlasa da Selin kararlı bir şekilde sunumunun sürprizinin kaçmaması için arkadaşlarının ısrarına rağmen içinde ne olduğunu söylememişti. Bütün öğrenciler teker teker sunum yaptılar. Ahmet çitayı anlatmıştı “Çita en hızlı koşan hayvandır” diyerek kendisinin de çita kadar hızlı koşmak istediğini ifade etmişti. Herkese zorbalık yapmaktan hoşlanan Efe ise aslanı seçmişti. Efe “aslan ormanların kralıdır, bütün canlılar aslandan korkar” diyerek bir taraftan da göğsünü kabartarak “benim gibi” dedi. Herkes tek tek seçtikleri hayvanları anlattılar. Ama seçilen hayvan ya en uzunu, ya en hızlı yüzeni ya da en iyi zıplayanıydı.

Öğretmen de Selin’in getirdiği enteresan şeyin farkında gibiydi çünkü onu en sona bırakmıştı. Selin o kocaman nesneyi zorlukla öğretmen masasının üzerine koydu ve sıkıca gazeteye sarılmış nesneyi gazeteyi yırtarak açtı. Herkes ne çıkacağını o kadar çok merak etmişti ki farkında olmadan masanın başına kadar gelmişlerdi. Beklenti o kadar yüksekti ki ne çıkarsa çıksın kimse memnun olmayacak bir hava oluşmuştu. Ama çıkan şey beklentinin de altındaydı. Bu sadece bir karıncaları içerisinde dolaştığı delikli bir taşa benziyordu. Sınıftan bir homurtu yükseldi. Selin hiç oralı olmadı ve sunumuna başladı.

Selin:

-Bu karıncalar dedi ne kadar küçükler yakından baksanız hiçbir önemli özelliği yok gibi görünüyor. Ama şu yaptıklarına bakın bizim için oldukça küçük görünse de yaptıkları devasa şehre bir bakın. Evet, belki çok küçükler ama dünyada başka hiçbir canlı vücut büyüklüğüne oranla bu kadar büyük yuva inşa edemiyor. Çok zeki değiller, çok güçlü de değiller onların en önemli özelliği çalışkan olmaları ve iş birliği içerisinde çalışmaları. Bu nedenle bu durum beni büyülüyor. Eğer çok çalışırsam her şeyi başarabileceğimi hissettiriyor dedi.

Bir süre sessizlik olduktan sonra güçlü bir alkış geldi ve çocuklar ıslık çalarak Selin’ in sunumundan ne kadar etkilendiklerini gösterdiler. Öğretmen bu sunumdan oldukça etkilenmişti. Selin’i bir kez daha alkışlattırdı.

Öğretmen:

-Selin haklı dedi. Başarılı olmak için çok zeki olmanız gerekmiyor tek yapmanız gereken çalışkan olmak diyerek dersi bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir