Poşet Market Plaza Sempatik Center  Türkçe karşılıkları ile Hikaye Edici Metin

blank

Poşet Market Plaza Sempatik Center  Türkçe karşılıkları ile Hikaye Edici Metin

Poşet Market Plaza Sempatik Center Türkçe karşılıkları olan torba bakkal iş hanı sevimli merkez kelimelerini kullanarak hikaye edici bir metin yazalım.

Yabancı dillerden dilimize giren kelimelerin bazıları aşağıda verilmiştir. Bu kelimelerin Türkçe karşılıklarını, okuduğunuz metinden bulunuz. Bulduğunuz Türkçe kelimeleri kullanarak hikâye edici bir metin yazınız.

poşet                                 market                           plaza                        sempatik                         center

torba                                 bakkal                            İş hanı                    sevimli                       merkez

 

Bakkal Amca

Bu yaz tatilinde İstanbul’dan Kastamonu’daki köyümüze gittik. Babamdan aldığım harçlıklarla, köyümüzün merkezinde bulunan sevimli yüzlü Ahmet Amcanın dükkânına koşarak gittim. Ama oraya vardığımda o ahşaptan eski kapısının üzerine iki tane büyük kalas çakılı olduğunu gördüm. Ahmet amca beni her gördüğünde param yetmese bile bir torba yiyecek verirdi. Onu göremeyince çok üzüldüm. Kapının eşiğine otururdum ve belki gelir diye beklemeye başladım. Ben beklerken yaşlı bir teyze yanıma yaklaştı ve bakkalın kapandığını Ahmet Amcanın şehir merkezine taşındığını oradaki bir iş hanına market açtığını söyledi. Bunu duyunca çok üzüldüm.

Yazan: Zamazingo Ekibi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir