Okulda yapmanız gereken işleri öncelik sırasına göre yazınız

Her iş belli bir plana göre ve zamana göre yapılmalıdır. Eğer işlerimizi planlamazsak her işimizi bir birine karıştırırız ve hiç bir işimiz istediğimiz gibi yolunda gitmez. Okulda yapmamız gereken işleri bir plana göre yapmalıyız.

Okula gelmeden önce mutlaka çantamız hazır olmalı, hiç bir ders araç gerecimiz eksik olmamalıdır. Okula geldiğimizde öncelikle arkadaşlarımızla selamlaşmalıyız. Sıramıza oturup sessizce öğretmenimizi beklemeliyiz. Derste öğretmenimizi sessizce dinlemeli ve anlamadığımız yerlerde öğretmenimize sormalıyız. Verilen görevleri eksiksiz yerine getirmeliyiz. Teneffüs olduğunda mutlaka dışarı çıkıp hava almalı ve arkadaşlarımızla oyunlar oynamalıyız.

Teneffüste nöbetçi öğrenci isek öğretmenimizin verdiği görevleri eksiksiz yapmalıyız. Bütün derler bittiğinde ödevlerimizi eksiksiz aldığımızdan emin olmalıyız. Eşyalarımızı düzenli bir şekilde toplayıp, arkadaşlarımız ve öğretmenimiz ile vedalaşarak evimize gitmeliyiz.

Evet çocuklar hayatınız boyunca planlı bir kişi olursanız her zaman başarılı olursunuz. İşlerinizi planlamadan yapmaya çalışırsanız işleriniz asla yolunda gitmez. Her işi bir birine karıştırır ve asla başarılı olamazsınız. Evde de okulda da her zaman planlı olmanız sizin için çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir