BEDEN İLE İLGİLİ SÖZLER

insan bedeni ile ilgili sözler

Beden ile ilgili sözler sayfamızda bulunmaktadır. Sizler için beden ile ilgili söylenmiş sözleri derledik.

BEDEN İLE İLGİLİ SÖZLER

İnsan bedeni insan ruhunun en iyi resmidir. Ludwig Josef Johann Wittgenstein, filozof, matematikçidir.

Bedenlerimiz bahçelerimiz, iradelerimiz de bahçıvanlarımız. William Shakespeare

Beden yalnızca şimdinin fırtınalarına karşı koyar, zihin ise şimdinin yanı sıra geçmişin ve geleceğin fırtınalarına da. Epikuros, Helenistik felsefenin en önemli düşünürlerinden birisidir.

İnsan bedeninin ne kadar zavallı olduğunu bir tek ölüm açığa çıkarır. Juvenalis, şairdir.

Bedeninin kölesi olan, birçok efendinin kölesi olur. Lucius Annaeus Seneca Romalı düşünür, oyun yazarı, devlet adamıdır.

Beden çok pencereli bir evdir; hepimiz orada oturup kendimizi sergiler, yoldan geçenlere gelip bizi sevmeleri için yalvarırız. Robert Louis Stevenson, İskoç romancı ve şairdir.

Tümüyle bedenim ben, başka bir şey değil; ruh yalnızca bedenle ilgili bir sözcüktür. Friedrich Wilhelm , Alman filolog, kültür eleştirmeni, filozof, şair ve bestecidir.

Erkeğin organları beynine hizmet etmez, ihanet eder. Edmond de Goncourt, Fransız yazardır.

Kutsal olan bir şey varsa, o da insan bedenidir. Walt Whitman Amerikalı şairdir.

İnsan iki bölümden oluşur, aklı ve bedeni; ama beden daha eğlenceli. Woody Allen, ABD’li senaryo yazarı, film yönetmeni, aktör, oyun yazarı, stand-up sanatçısı, öykücü ve müzisyendir.

Kadın kendi bedenini seyrederken diken üstündedir, sanki aşk savaşında güvenilmez bir müttefikmiş gibi. Leonard Norman Cohen, Kanadalı şair, yazar, müzisyen ve söz yazarıdır.

Ne düşündüğümüz, ne hissettiğimiz ve ne olduğumuz büyük ölçüde salgı bezlerimiz ve iç organlarımızın durumu tarafından belirlenir. Aldous Leonard Huxley. İngiliz yazardır.

Bedenimizin, biz onun içinde yaşayanların yoksun olduğu bir bilgeliği vardır. Ona anlamsız emirler veririz. Henry Valentine Miller ABD’li yazardır.

Siz de yorumlarda bedenle ilgili sözler paylaşabilirsiniz.

insan bedeni ile ilgili sözler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir