Arkadaş grubunuza yeni biri katıldı. Her zaman oynadığınız oyunu bilmiyor. Bu oyunun kurallarını, nasıl ve kaç kişiyle oynandığını yazarak anlatınız

mendil kapmaca nasıl oynanır

Arkadaş grubunuza yeni biri katıldı. Her zaman oynadığınız oyunu bilmiyor. Bu oyunun kurallarını, nasıl ve kaç kişiyle oynandığını yazarak anlatınız.

Mendil kapmaca oyunu nasıl oynanır?

Mendil kapmaca oyunu en az 6 kişi ile oynanır. Oyunda iki grup bulunmaktadır. Oyunun hücum süresi 30 sn’dir. Mendil hakem tarafından tutulur. Hakemin işaretiyle oyun başlar. Oyunda üç set oynanır. İki oyunu kazanmış olan takım oyunu kazanmış olur.

Gruplar gösterilen çizgide yerlerini alır. Hakem dairenin orta kısmında durur. Hakemin işaretinden sonra 30 saniye içinde bir oyuncu mendili alıp kendi alanına gitmek zorundadır. Mendili alan kişi kaçarken diğer oyuncu ebelerse mendil elinde olan kişi elenmiş olur. Oyuncusu ilk önce biten grup yenilmiş sayılır.

Bayrak Yarışı nasıl oynanır?

İki lider seçilir liderler kendi grubunda oynayacak oyuncuları sıra ile seçerler. Oyuncu sayıları eşit olmak zorundadır. Gruplar belirlendikten sonra belirtilen alanda arka arkaya sıralanırlar. Koşulacak alan belirlenir. Dönüm gelmeleri için bir yer işaretlenir veya burada iki kişi direk olur. Grup lideri bayrağı alır. Hakemin başlama komutu ile başlarlar ve direklerin etrafından dönerek koşarak kendi grup arkadaşına bayrağı teslim ederler. Gruptaki bütün oyuncular bitene kadar oyun devam eder. Oyuncusu ilk biten grup oyunu kazanmış olur. 5 set oyun oynanır en fazla oyun kazanan grup oyunun galibi olmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir