CİNAYETLE İLGİLİ SÖZLER

blank

Cinayet ile ilgili sözler, katil ile ilgili sözler, öldürmek ile ilgili sözler sayfamızda sizler için düzenlenmiştir.

CİNAYETLE İLGİLİ SÖZLER

Büyük cinayetler, ancak büyük cahiller tarafından işlenmiştir. François Marie Arouet, Fransız yazar ve filozof.

Başkalarının cinayetlerini işlemeye mahkûmum; çünkü cumhuriyet, yüksek estetik, yüksek ahlak ve yüksek akil idaresidir.  Yalçın Küçük, Türk sosyalist, yazar, düşünür.

İnsanlar hayvanları öldürüp yedikçe, dünya üzerinden cinayet, kan dökme ve savaşlar kalkmayacaktır. Albert Camus, Fransız yazar ve filozof.

Cinayetin çoğu zayıflardan çıkar, güçlü ve mutlu adama böyle şeyler gerekmez. Voltaire Yazar

Televizyon cinayeti evlere geri getirdi, ait olduğu yere. Alfred Hitchcock

Cinayete ses çıkartmayan, caninin suç ortağıdır. Hüseyin Cemil Meriç, Türk yazar, çevirmen ve düşünür.

Her cinayet adi değildir, ama her adilik bir cinayettir. Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde, İrlandalı oyun yazarı, romancı, kısa öykücü ve şair.

Cinayet, aşçılar arasında, bütün öteki meslek sahipleri arasında olduğundan daha yaygındır. W.H. Auden

Bence savaşta adam öldürmenin adi cinayetten en küçük bir farkı yoktur. Albert Einstein

Benzersizlik hemen her zaman bir ipucudur. Cinayet ne kadar beylik ve sıradansa, katili bulmak o kadar zorlaşır. Arthur Conan Doyla

Cezasız kalan her cinayet tüm insanların yaşamının güvenliğinden bir şeyler götürür. Daniel Webster

blank

KATİL İLE İLGİLİ SÖZLER

Hırsızı, katili bile affederim, gerektiğinden yapmış olabilir, ama haini asla. Emiliano Zapata, 1910’da başlayan Meksika Devrimi´nin lideridir.

Ben en azından katilimi tanıyorum. Fakat sen bir gün sevilmediğin bir yürekte, kim vurduya gideceksin.  Yılmaz Güney, Türk sinema oyuncusu, yönetmen, senarist ve yazar.

Tüm katiller cezalandırılır, tabi büyük sayıda ve trampet sesleri eşliğinde öldürmedilerse.  François Marie Arouet, Fransiz yazar ve filozof.

Katiller genellikle tutarlı insanlardır; tek bir fikre saplanıp kalmışlardır. Ugo Betti

blank

ÖLDÜRMEK İLE İLGİLİ SÖZLER

Masum insanları öldürmenin ayibini örtecek kadar büyük bir bayrak yoktur. Howard Zinn, savaş karşıtı ABD’li muhalif, tarihçi, akademisyen, aktivist ve oyun yazari.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz, biraz bekleyin zaten ölecekler…. Konfüçyüs, Çinli filozof, eğitimci ve yazar.

Eğer bir kere adam öldürürsen, ömür boyu tek gözün açik uyursun.  Leon: The Professional

Düşmanın kurtuluş reçetesi öldürmek içindir. Esaretin bir çeşidi de borçlandırmadır. İİ. Abdülhamid, Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahi ve 113. İslam halifesidir.

Buraya beni öldürmeye geldiğini biliyorum. Vur, seni korkak, sadece bir adami öldürmüş olacaksın. Ernesto “Che” Guevara, kisaca Che Guevara ya da el Che, Arjantinli doktor. Marksist-Leninist politikaci.

Hayat, yalnızca büyük küçüğü yiyor diye, o kadar da aptalcasina matematiksel değildir; bir arinin aslanı öldürdüğü ya da en azindan delirttiği de o kadar sik görülür.  Johan August Strindberg İsveçli oyun yazarı, romancı

Bu dünyada herhangi bir şey kesinse, tarih bize bir şey öğretebildiyse, o da istediğin herkesi öldürebileceğindir.  The Godfather Baba filmi

Bu dünya silah tüccarlarına kalacak çünkü herkes birbirini öldürmekle meşgul. Bu hayatta kalmanın sırrıdır: Asla savaşa girme.. Özellikle de kendinle. Lord of War Savaş Tanrısı filmi

Bir fikir uğruna bir insan öldürmek; fikri savunmak değil bir insan öldürmektir.  Notre musique

Ben savaşta bulundum ve öldürmek kolay değil. Orası kanlı ve darmadağın ve tamamen korkutucu, ve sonuçları çok ciddi. William Oliver Stone, Oscar’lı yönetmen, senarist ve yapımcı.

Ne sevdiğini bul ve bırak seni öldürsün. Charles Bukowski, asil adi Heinrich Karl Bukowski olan Amerikalı yazar ve şair.

İnsanın doğuşunu görmekten herkes kaçar, ama ölümünü görmeğe hep koşa koşa gideriz. İnsani öldürmek için gün ışığında, geniş meydanlar ararız, ama onu yaratmak için karanlık köşelere gizleniriz. İnsani yaparken gizlenip utanmak bir ödev, onu öldürmesini bilmekse birçok erdemleri içine alan bir şereftir. Biri günah, öteki sevaptır.  Montaigne, 16. yüzyıl Fransız deneme yazarı.

Kötülük yapılmasını önlemek için ille de öldürmek zorunda mıyız? O zaman bir taraf yerine iki taraf kötülük yapmış olmaz mı? Blaise Pascal

Kılıç kimseyi öldürmez; öldürenin elinde bir araçtır kılıç. Seneca

Öyle bir zaman gelecek ki, benim gibi insanlar, hayvanların öldürülmesini bugün insanların öldürülmesini gördükleri gibi görecekler. Leonardo da Vinci

Öldürmek yasaktır; o yüzden, insanları davullar çalarak toplu halde öldürmeyen bütün katiller cezalandırılır. Voltaire

Bazı insanların yaşıyor olmalarının tek nedeni, onları öldürmenin yasalara aykırı olmasıdır. Edgar Watson Howe

Herkesi öldürüyoruz, sevgili dostum. Kimini kurşunlarla, kimini sözlerle, kimini yaptıklarımızla… İnsanları hiç fark etmeden, hiçbir şey hissetmeden mezara yolluyoruz. Maksim Gorki

Bir kişiyi öldüren, katil; milyonlarca insanı öldüren, fatih; herkesi öldüren, tanrı olur. Jean Rostand

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir