Lezzetli Pratik Tarifler

       Bu sayfada lezzetli pratik tarifler sitesinin tanıtım yazısı bulunmaktadır.

       Yemek yapmak, birlikte yemek yemek, yemek hakkında konuşmak medeniyetimizi ileriye taşıyan bir unsur olmuştur. 
İnsanoğlu ateşi icat ettiğinden beri bir şeyleri pişirmeye başladı. Ateş ve yemek insanoğlunun gelişiminde o kadar önemli bir rol oynadı ki şu anda var olan medeniyeti neredeyse bu gelişmeye borçluyuz. İlker toplumlar ateş başında oturup bir yandan avladıkları hayvanları pişirirken bir yandan da birbirlerine hikayeler anlattılar ve sosyalleştiler. Çocuklarına bu mirası bıraktılar. Böylece nesiller boyunca aktarılan bir kültür mirası haline geldi. Yani yemek sadece kültürümüzün bir ürünü değil aslında kültürümüzü yaran bir unsur oldu. 
       Günümüzde yemek  halen kültürümüzün önemli bir unsuru olması yanında dijitalleşen dünyada yemek yapma alışkanlıklarımızda dijitalleşmeye başladı. Artık yemek tariflerimizi sadece annelerimizden öğrenmiyoruz. İnternetin gelişmesi ile bütün kültürlerin yemeklerine bir tıklama ile ulaşabiliyoruz. Sadece yemeğimizi yemekle kalmıyoruz onları sosyal medyada paylaşıyoruz. Yani yeni bir kültürel devrimin eşiğindeyiz. 
         Her gelişmede olduğu gibi bu durumunda bir yan etkisi oluştu.  İnternet içerisinde o kadar çok şey paylaşılmaya başlandı ki artık doğru bilgiye ulaşma konusu bir problem haline gelmeye başladı. İşte be nedenle  lezzetlipratiktarifler internet sitesi tamamen orjinal, lezzetli pratik tarifler ile ziyaretçilerine denenmiş ve yaratıcı tarifler sunmayı amaçlamaktadır. 
       Sitemizde hem yöresel yemeklere, dünya mutfağından örneklere, lezzetli hamur işlerine varan tamamen orjinal tarifleri güzel görsel fotoğraflarla ulaşabilirsiniz.
     

                                                                                                                                                                      Ümit KİPER
                                                                            Lezzetli Pratik Tarifler Sitesi Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir