KİŞİLİK İLE İLGİLİ SÖZLER

 

KİŞİLİKLE İLGİLİ SÖZLER

Bu sayfada kişilik sözleri, kişilikle ilgili özlü sözler, kişilik ile ilgili anlamlı sözler, karakter ile ilgili özlü sözler vardır.

 

Herkes kendi kişiliğinin yıldızıdır, bütün iş ve davranışlarımız ya kötülük ya da iyilik içindir. Matthew Arnold Şair

 

Hepimizin iç dünyası birden çok kişilik barındırır, bu kişilikler de birbirleriyle her zaman anlaşmazlık içindedirler. William Somerset Maugham Oyun yazarı

 

Kişiliği olan kimseler, uzaktaki yıldızlar gibi girdikleri yerlere kendi özelliklerini de getirirler. Thomas Hardy, İngiliz yazar ve şair.

 

Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın. Victor Marie Hugo Romantik akıma bağlı Fransız şair, romancı ve oyun yazarı.

 

Hiç kimse kendi kişiliğini bırakıp başkalarınınkine bürünmemelidir. William Ellery Channing Vaiz

 

Büyük değilim ben, ama beni içine sığdıracak bir ülke bulamadım. Pahalı da değilim aslında; ama kendime alıcı bulamadım. İbn-i Sina Tıp adamı, fizikçi, yazar, filozof ve bilim insanı.

 

İnsan ilişkilerinin gerçek temeli aslında kişilikte yer alır. Johann Wolfgang Von Goethe, Alman hezarfen; edebiyatçı, politikacı, ressam ve doğabilimci.

 

Memleket değiştirmekle, kıskançlık, cimrilik, kararsızlık, korku ve tutku bizi bırakmaz. Michel de Montaigne, 16. yüzyıl Fransız deneme yazarı.

 

Büyük ve üstün insan üç değişiklik gösterir. Uzaktan bakılınca ciddi, yaklaşınca yumuşak görünür. Konuştuğu zaman ise sözleri ikna edicidir. TZU HSİA

 

Hayatımız karakterimizin değil, karakterimiz hayatımızın verimidir. Peyami Safa, Türk yazar.

 

Karakter çelik gibidir kırılmaz, fakat bükülebilir. İnat ise beton gibidir, kırılabilir, ancak bükülmez. Lâedri

 

Karakter ağaç ise, şan ve şeref de o ağacın gölgesi gibidir. Biz hep gölgeyi düşünürüz. Oysa karakter ağacın kendisidir. Abraham Lincoln, ABD’li siyasetçi, devlet başkanı, hukukçudur.

 

Bir insanın asıl karakteri eğlence üslup içinde saklıdır. Ryan Rodney Reynolds, Kanadalı dizi ve sinema oyuncusu.

 

İnsanlar, gülünç buldukları şeyde olduğu kadar hiçbir şeyde karakterini ortaya koyamazlar. Johann Wolfgang Von Goethe, Alman hezarfen; edebiyatçı, politikacı, ressam ve doğabilimci.

 

Bir adamın karakteri, kendi hakkında söyledikleriyle değil, başkaları hakkında yürüttüğü düşüncelerle daha iyi anlaşılır. Michel Tournier. Fransız yazar.

 

İnançlarımızdan eylemlerimiz doğar, eylemlerimizden alışkanlıklarımız meydana gelir, alışkanlıklarımızdan karakterimiz oluşur ve karakterimiz üzerinde de kaderimizi bina ederiz. HENRY HANCOCK

 

İnsan etrafındakileri karakteriyle idare eder. George Nathaniel Curzon, 1. Kedleston’lı Curzon Markizi, bilinen adıyla Lord Curzon, İngiliz devlet adamıdır.

 

Güç olan bir şeyi yapmaya çalış, bu sana iyi gelecektir. Yapmış olduğun şeylerden daha büyük bir şey yapmadıkça hiçbir zaman büyüyemezsin. RONALD E. OSBORN Yazar

 

İnsanın üç türlü karakteri vardır: Belli ettiği karakter, sahip olduğu karakter ve sahıp olduğunu sandığı karakter. Alphonse Karr Gazeteci

 

Bir adamın elbiseleri ve ev eşyaları şüphesiz karakteriyle ilişkilidir. Johann Wolfgang Von Goethe

 

Hiç kimse karşısında aşağılık kompleksine kapılıma. Kendini hiç kimseden büyük görme. Unutma ki her insan, senin bir başka çeşidindir. Hiç kimsenin günahı ve masumiyeti sana ait değildir. William Saroyan Yazar

 

Karakter, hayata bakış açısıdır. Ali Suat; şair, romancı, öykücü, gezi yazarı, düşünür ve çevirmen

 

Karakterimize bir şey katmayan her hareket ondan mutlaka bir şey götürür. Dale Carnegie, Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanıdır.

 

İnsanların mutlulukları ya da mutsuzlukları, kaderin olduğu kadar karakterlerinin de eseridir. François duc de La Rochefoucauld  Yazar

 

Karaktersiz adamın baş özeliği hüküm vermede adalet eksikliğidir.

 

Kişilik, kendi öz düşmanını kendi öz yuvasında barındırır. Henri-Louis Bergson, Fransız filozof.

 

Sizin de bildiğiniz kişilik ile ilgili sözler varsa bizimle paylaşabilirsiniz.
 

Karakterle ilgili sözler için tıklayın.
KİŞİLİK İLE İLGİLİ SÖZLER
KİŞİLİK İLE İLGİLİ SÖZLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir