AZİM SÖZLERİ Motivasyon veren sözler

AZİMLE İLGİLİ SÖZLER

azimle ilgili güzel sözler

AZİM İLE İLGİLİ SÖZLER

Sayfamızda azimle ilgili sözler, azim sözleri, azimli olmakla ilgili sözler vardır.

Yarınlar yorgun ve bezgin kimselere değil, rahatını terk edebilen gayretli insanlara aittir. Marcus Tullius Cicero, Romalı devlet adamı, bilgin, hatip ve yazar.

İnsan istese taştan su, balçıktan gül çıkarır. Kırgız Atasözü

Enerji ve azim bir insanı hemen hemen her pozisyona uydurabilir. Anonim

Yapmakta ısrar ettiğimiz şey gitgide kolaylaşır, işin niteliği değişmez; ama bu işi yapma yeteneğimiz artar. Ralph Waldo Emerson Amerikan düşünür, yazar.

Bir karınca bile bir çatıyı yıkabilir. Çin Atasözü

Karakterin en önemli yardımcısı, yılmayan bir azimdir. Thedore Roosevelt  26. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı.

İnsan eke dursun, zamanla ürün alır. Johann Wolfgang Von Goethe, Alman hezarfen; edebiyatçı, politikacı, ressam ve doğabilimci.

Bir kimsede azim olmazsa bilgisi ölüdür, bilgiye yaşam veren azimdir. Johann Wolfgang Von Goethe, Alman hezarfen; edebiyatçı, politikacı, ressam ve doğabilimci.

Bir adamda azim olmazsa, bilgisi ölüdür. J. W

Tavşanı en öndeki köpek yakalar: Avustralya Atasözü

Savaşta karar ve azim, yenilgide meydan okuma, zaferde bağışlayıcılık, barışta iyi niyet. Winston Leonard Spencer-Churchill, Britanyalı politikacı.

AZİMLE İLGİLİ SÖZLER

Büyük insanlar olmadan, büyük işler başarılamaz. İnsanı büyük yapan, kendi azmi ve sebatıdır. Charles André Joseph Marie de Gaulle, Fransız asker ve siyasetçi.

Vazgeçmemek, yapabilmenin yüzde doksan beşidir. Davıd J. Schwartz yazar

Karşılaşılan zorluklar ne kadar büyükse bunların üstesinden gelmek, o kadar gurur vericidir. Epiktetos, Yunan stoacı filozof. Muhtemelen Hierapolis, Frigya’da köle olarak doğdu.

Azim ve yılmazlık; ruhun öyle harikulade bir kuvvetidir ki onu büyük tehlikelerin kendisinde uyandırabileceği telaşlardan, şaşkınlıklardan uzak tutar. La Rochefoucauld ya da Prince de Marcillac Fransız yazar.

Yeteneklerinizi biliyorsanız kolaylıkla ilerleyebilirsiniz, kalabalığa bakın, azimli yürüyene her ol verir. Herbert N. Casson

Azim ve sebat, insanların en büyük yardımcısıdır. Hz. Ali bin Ebu Talib, İslam Devleti’nin 656-661 yılları arasındaki halifesi.

Kabiliyet, azmin yerini alamaz; kabiliyeti olmalarına rağmen, başarılı olamamış insanlardan çok şey yoktur. Deha, azmin yerini alamaz; mükafatlandırılmamış deha, hemen hemen atasözü olmuş bir söz. Eğitim, azmin yerını alamaz; dünya, terk edilmiş, sırt çevrilmiş eğitimli insanlarla dolu.

Başarı, sadece azim ve ısrara bağlı, devam et sloganı beşer ırkının meselelerini çözdü ve her zaman çözecektir. James F. Clarke yazar

Yarınlar yorgun ve bezgin kimselere değil, rahatını terk edebilen gayretli insanlara aittir. M. T. Cıcero, Romalı devlet adamı, bilgin, hatip ve yazar.

Yapmakta ısrar ettiğimiz şey gitgide kolaylaşır, ışın niteliği değişmez; ama bu ışı yapma yeteneğimiz artar. Ralph Waldo Emerson Amerikan düşünür, yazar.

Dünyada insana yardım eden şey tesadüf değil, azim ve sebattır. Samuel Smıles yazar

Karakterin en önemli yardımcısı, yılmayan azimdir. Büyük bir adam olmak, yahut saygıdeğer bır istikbal isteyen genç, binlerce mağlubiyete rağmen, kazanmayı düşünmelidir. Thedore Roosevelt

Bir kimsede azim olmazsa bilgisi ölüdür, bilgiye yaşam veren azimdir. Wolfgang Van Goethe

Güçlü olan, yenilmeyen, yalnız azimdir. Yahya Kemal Beyatlı, Türk şair, yazar, siyasetçi, diplomat.

Siz de yorumlarda azim ile ilgili sözler paylaşabilirsiniz.

AZİMLE İLGİLİ SÖZLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir